Google Chrome Tarayıcısında Olmazsa Olmaz 5 Eklenti

Google Chrome dünya üzerinde en çok kullanılan web tarayıcısıdır. Dünya üzerinde en çok kullanılmasının bir sebebi ise eklentileri sayesinde kullanıcıya daha iyi bir deneyim sağlayabilmesidir. Google Chrome başlı başına hızlı çalışan, düzgün arayüze sahip, kolay senkronizasyon sağlayan bir tarayıcı bunun yanına bir de Google Chrome Eklenti kısmı eklenince deneyim daha güzel bir hal alıyor. Gelelim olmazsa olmaz 5 Google Chrome Eklentisini anlatmaya.

  • Checkbot

Google Chrome Eklenti mağazasında bulunan Checkbot ile web sitenizin hem güvenliğini hem de optimizasyonunu sağlayabilmektesiniz. Güvenlik açıklarını, hızı, SEO uyumu gibi özellikleri yüzlerce web sitesi için aynı anda test edebilmeyi sağlar. Web sitelerinde bulunan kırık bağlantıları yani sayfalar arasındaki geçişlerdeki yanlış yönlendirmeleri, HTML/JAVASCRİPT/CSS dillerindeki site hatalarını, güvenli olmayan şifreleri ve daha fazlasını bulur. Ücretsiz ve ücretli seçenekli sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürümünde 250 URL adresini kontrol edebilmektesiniz. Ücretli sürüm de ise, 10.000 URL adresini kontrol edebilirsiniz.

  • Speedtest

Google Chrome Eklenti mağazası içerisinde bulunan Speedtest web sayfanızın performansınızı ölçmenizi sağlayan bir eklentidir. Doğrudan araç çubuğundan erişerek kullanabileceğiniz bu eklenti web sitesinin ne kadar hızlı yüklendiğini, indirme ve yükleme hızlarını ölçebilmemizi yarar. Pop-up penceresi web sayfasının üzerinde gözükür ve işlemleri o pencerede gerçekleştirir başka bir yerde aramanız gerekmez.

  • AdBlocker Ultimate

Bu Google Chrome Eklenti ile web sayfalarında gezinirken hiçbir reklam görmezsiniz yani kısacası reklamların karşımıza çıkmasını engelleyen bir eklentidir. Fakat bazı  web sitelerinde görmek istediğiniz reklamları beyaz listeye ekleyerek o siteye ait olan reklamları görmeye devam edebilmektesiniz.

  • Grammarly

Grammarly  herhangi bir dilbilgisi hatası yapmamanıza yardımcı olan bir eklentidir. Saf içerikler yazmanıza yardımcı olur. Yazı yazmak üzerine kurulu işleri olan kişiler veya kurumlar, yazarlar, blog yazarları, metin yazarları, web yöneticileri, öğrenciler, çalışanlar… Kısacası yazı ile ilgilenen ve hatasız yazıma önem veren herkesin olmazsa olmazı olan bir eklentidir.

  • LastPass

Google Chrome Eklenti mağazasından indirilen bir diğer eklenti de LastPass eklentisi. LastPass web üzerinde birçok sitede kaydı olan ve hepsinde şifre ile giriş yapan kullanıcılar için bir yardımcı. Birçok şifreyi hatırlamak zorunda kalmak istemeyenler için en çok kullanılan Chrome eklentisidir. Ücretsiz bir eklenti olmakla birlikte, mobil cihazlarda, dizüstü bilgisayarlarda, Chromebook vb. dahil olmak üzere tüm şifreleriniz için tek bir çözüm olanağı sunar.

Ödüllü bir şifre yöneticisidir. Şifrelerinizi depolar ve her yerden erişebilmenize izin verir. Bu eklentiyle artık her şifrenizi hatırlamanız gerekmez çünkü bütün şifrelerinizi tek bir şifre haline getirerek size kolaylık sağlar. Yalnıza tek bir şifreyi bilmeniz yeterli, o da LastPass giriş şifreniz. LastPass kullandığınız şifreye asla erişemez. LastPass’a olan bu güvenden dolayı milyonlarca kişi ve işletme bilgilerini güvede tutabilmek için LastPass eklentisini kullanmaktadır.

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s