KOD KALİTESİ ÖLÇÜM ARAÇLARI

Kod Kalitesi Ölçüm Araçları

     Bazen kodlayıcıların programlama problemlerine takılmasının tek sebebi test eksikliğinden kaynaklanıyor. Testler, kod kalitenizi standartlara, donanım konfigürasyonlarına ve daha fazlasına karşı ölçmenizi sağlar. Kod kaliteniz, en iyi şekilde çalışması için gereklidir ve kodunuzu daha iyi hale getirmek için yapabileceğiniz çok şey vardır.

Online olarak kod kalitenizi ölçmenize yarayacak ücretsiz araçlar mevcuttur. Bunlardan örnek vermek gerekirse:

1.Scrutinizer analizlerin de kodlama standartlarını kullanarak size rapor hazırlar. Yapılması gerekenleri ve kontrol edilmesi gereken yerleri raporlar.

image2 (1)

2. SensioLabsInsight, PHP projelerinin kalitesini test eder ve raporlar. Raporun sonunda, kodunuzu nasıl geliştireceğiniz konusunda daha net bir fikre sahip olursunuz ve gelecekte de aynı hataları önleyebilirsiniz. Aynı zamanda çok özel bir dinamik kod analizi özelliğine sahiptir, bu kodunuzu gerçek durumlarda kontrol eder. Bu testleri geliştirmeden canlıya çıkmadan önce çalıştırmanıza yardımcı olur.

image1

3. Test Anywhere, web siteleri için canlı bir hata izleme platformudur. Platform, web sitenize karşı sizin belirlediğiniz testleri çalıştıracak ve bozuk sayfalar, bağlantılar, vb. gibi olası sorunları size bildirecektir. Google Chrome eklentisi olarak kurup ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

image3 (1)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s